Hispaanias, sealhulgas Kanaari saarte🏝️ tervishoiusüsteem 🏥👩⚕️🧑⚕️“Sistema Nacional de Salud ehk lühendatult SNS” on arstiabi 🩺osas Hispaania parimate 🙌seas ning selle kvaliteet on võrreldav teiste Euroopa Liidu 🇪🇺riikidega. Hispaania tervishoiusüsteemi tervikuna peetakse üheks maailma 🌍 parimaks.
Saartel on lai haiglate 🏥ja perearstikeskuste võrgustik🕸️, mis tegutsevad nii avalikus kui erasektoris.
Tervisekindlustuse saamiseks on kolm võimalust:
1. Kõigil Hispaania seaduslikel elanikel on juurdepääs Hispaania riiklikule tervishoiusüsteemile. Nii ka meil, kes me oleme ametlikult Hispaania residendid.
2. Kui te ei ole saarel seaduslik elanik, siis on võimalik tasuda igakuiseid sotsiaalkindlustusmakseid ning seeläbi saada juurdepääs riiklikule tervishoiusüsteemile.
3. Eratervisekindlustus kohalikult teenuseosutajalt või rahvusvaheliselt tervisekindlustusandjalt.
Tervisekindlustuse olemasolul on enamus protseduure riiklikes meditsiiniasutustes tasuta. Tasuda tuleb küll haiglas viibides voodikoha eest, nii nagu Eestiski. EL-i pensionäridel on automaatselt õigus riiklikule arstiabile kui nad end residendina registreerivad ning arstiabi on kättesaadav kõikidele saarel viibivatele lastele.
Meie külas 🏞️on suur perearstikeskus🏥 ning oleme nende hingekirjas📇. Minul, Jaagul ja Kethil on üks perearst ning väikestel on lastearst. Mõned korrad oleme siin oldud aja jooksul lastearsti👨⚕️ vastuvõtul 🩻käinud ning kuigi see on olnud keelebarjääri tõttu keerukas, siis kogemus on igati positiivne. Suhtlemiseks oleme kasutanud tõlkeäppi ning seda on teinud ka arst ning oleme suutnud niimoodi üksteisele ennast selgeks teha ja mured on leidnud lahenduse. Ühel korral oleme käinud Itiga laste EMO-s. Ootejärjekorrad on ka siin pikad, nii et kannatlik meel tuleb igati kasuks. Küll aga pani EMO-s käik imestama selle üle, et isegi meditsiinitöötajad suures osas ei oska inglise keelt. Multi-kultist kirjul saarel millegipärast eeldad, et meditsiinisüsteemis on inglise keele oskus elementaarne, kuid nii see tegelikult ei ole. Seega saab teha ühe ainuõige järelduse- hispaania keel tuleb ruttu selgeks saada.
Peamised tervisemured 🤧😷on seotud ikka viirushaigustega🦠. Ja saarele 🏝️tuuakse "vahvaid" viiruseid🦠, millega rinda pista🤺 põhimõtteliselt üle kogu maailma🌍. Nii, et "eba-vedamise" 😭korral õnnestub ka midagi külge saada 🤒ja võib juhtuda, et ainult päikese 🌞ja soolase veega🌊 seda ravida ei saa (nagu me siinkandis nohu 🤧ravime). Teate ju küll, et kui nohu ei ravi, siis kestab see nädal ja kui kenasti ravida, siis saab 7 päevaga hakkama😂. Viimati õnnestus meil terve perega kodumaa 🇪🇪sünnipäevapeolt🎂 külge haakida üks tore kõhuviirus, mis oli visa ning püsis pikalt. Vot seda küll teist korda enam kogeda ei taha ja kahjuks looduslike ravimitega 🍀ainult hakkama ei saanud.
Samuti on kaliimasid💨, mis tekitavad lastele tervisemuresid 👧👧(tõuseb äkki kõrge palavik, püsib päeva või paar, mingeid muid kaebuseid ei ole ja siis kaob sama äkki kui oli tulnud). Millest see tingitud on, ei tea. Nii, et kui Eestis oli pidev nohu ja köhaga maadlemine osa igapäevaelust, siis siin on teistsugused viirused ja tervisemured, millega tegeleda tuleb.
Lihtsalt selle vahega, et soojas ja päikesepaistes on pisut rõõmsam haige olla, kui pimedas ja sombuses. Olgem terved!
Add comment
Comments